Kultura

Milovníci prken, která znamenají svět, rozhodně ocení výhody, jež studentům nabízí brněnská divadla.

Na pobočkách Národního divadla Brno mohou studenti zhlédnout třeba balet nebo operu už za pár desítek korun, a to ať už v divadle Mahenově, Janáčkově nebo v Redutě. V Divadle Bolka Polívky mají studenti slevu 20 % ze vstupného, Divadlo na Orlí zase nabízí vstupenky za 80 korun pro členy Klubu mladých diváků. A ti, co touží zhlédnout progresivní a netradiční muzikál nebo komedii, by si měli koupit lístky do Městského divadla Brno.

Hudební fanoušci jistě ocení některé z mnoha představení Filharmonie Brno, mezi nejoblíbenější patří v zimních časech jejich Adventní koncerty.

Místy, která nabízejí představení kvalitních interpretů a opravdový umělecký zážitek, jsou například Besední dům či Vila Tugendhat. Samozřejmostí jsou pak představení spjatá s brněnskou Janáčkovou akademií múzických umění – díky této škole bude v Brně kvalitních muzikantů vždycky dostatek. Co se týká vícedenních kulturních zážitků, moravská metropole každoročně hostí několik hudebních festivalů, na kterých pravidelně vystupují i zvučná jména ze zbytku Evropy či světa. Takovými jsou například festival Janáček Brno či Bohemia Jazz Fest.

Hudbou klasickou to v Brně ovšem nekončí. I milovníci moderních žánrů si zde přijdou na své.

Velké hvězdy současného showbusinessu často hostí kluby Sono, Fléda či Semilasso, s alternativními interprety či punkovými kapelami se zas zájemci mohou setkat na Melodce nebo v klubu Eleven. Každodenní dávkou různorodé muziky se pak mohou pyšnit Music Lab či Kabinet múz.

Fanoušci stand-up komedie se můžou těšit na pravidelnou porci zábavy v Art baru, přednášky plné inspirace a zážitků z cest si zase můžeš vychutnat v Klubu cestovatelů.

Všichni, koho láká burleska a akrobacie, by měli navštívit Cabaret des Péchés, a na své si samozřejmě přijdou i příznivci výtvarného umění, třeba na některé z pravidelných výstav v pobočkách Moravské galerie – Pražákově nebo Místodržitelském paláci. Pokud jsi fanoušek filmové tvorby, využít můžeš celé řady kinosálů, které město Brno nabízí.

Kam dál?

Novinky z programu

Registrace na TRYOUT

Chceš se stát součástí hokejového týmu VUT Cavaliers Brno a zahrát si Souboj univerzit?
Tryout kemp v ročníku 2023/24 proběhne 19.8-20.8.2022. Více informací a registrace zde.

Přihlášky na akademický rok 2023/2024

Líbí se ti program Studuj a hraj a chceš studovat VUT v Brně? Aktuálně lze podávat přihlášky na bakalářské i magisterské obory. Přehled oborů a přihlášku najdeš zde.

Dny otevřených dveří

Uvažuješ nad studiem VUT v Brně? Pak je nasnadě poznat svou budoucí fakultu na vlastní oči v rámci dne otevřených dveří. Pravidelně aktualizovaný kalendář, kdy můžeš fakulty navštívit, sleduj zde.

Termín přihlášek ke studiu

Přihlášky na většinu fakult VUT v Brně je možné podávat do 31. března 2022. V případě vyhlášení druhého kola přijímaček bude zveřejněn další termín podání přihlášek. Více informací zde.

Hokejový souboj univerzit

Hokejový souboj univerzit mezi VUT v Brně a Masarykovou univerzitou je po šesti letech zpět! Utkání se uskuteční 8. března od 19:00 ve Winning Group Areně. Informace o vstupenkách najdeš pod tímto odkazem.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte s GDPR a našemi podmínkami.
    Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a platí smluvní podmínky .

    Partneři programu

    Copyright © 2022 Studuj a hraj & eSports.cz