Lední hokej - muži

Tým VUT Cavaliers Brno vznikl v roce 2017 a působí pod záštitou Vysokého učení technického v Brně. Spolu s devíti dalšími týmy z celé republiky je součástí Univerzitní ligy ledního hokeje.  

Soutěž se hraje klasickým způsobem každý s každým doma – venku, v základní části tak tým odehraje 18 utkání. Na osm nejlepších celků pak čeká druhá fáze soutěže, tedy play-off. Domácí zápasy hrají kavalíři na Zimním stadionu v Kuřimi, který nabízí skvělé zázemí jak pro hráče (kabina, ošetřovna, masážní pult, broušení bruslí), tak i pro diváky (multimediální kostka, restaurace).

Sezona pro hokejisty začíná na konci léta, kdy klub VUT Cavaliers Brno pořádá tradičně try-out kemp.

Tam se během několika dní intenzivní přípravy jak na suchu, tak na ledě nováčci seznámí se spoluhráči a trenéři na základě předvedených výkonů vyberou ty, kteří budou pro následující sezonu součástí týmu. Na konci srpna a začátku září pak nově utvořený tým začíná trénovat a hrát přípravná utkání – v posledních dvou letech předcházel začátku sezony přípravný turnaj Tipsport UNICup, kde každý tým sehrál minimálně 3 utkání. Soutěž startuje prvními zápasy spolu se začátkem akademického roku na konci září. V průběhu sezony se hráči mohou těšit i na legendární Hokejový souboj univerzit.

V Univerzitní lize ledního hokeje soutěží celkem 10 týmů.

Z Brna je to kromě VUT Cavaliers Brno ještě HC MUNI, tým složený převážně z hráčů Masarykovy univerzity, se kterými kavalíři sehrávají tradičně napínavá a divácky atraktivní derby. Zastoupení dvou týmů má v lize také Praha – UK Hockey Prague a Engineers Prague. Dále jsou součástí soutěže Black Dogs Budweis z Českých Budějovic, Akademici Plzeň, HC North Wings Ústí nad Labem, Riders Univerzita Pardubice, HC Univerzita Palackého v Olomouci a BO Ostrava Vítkovice Steel.

V týmu VUT Cavaliers Brno budeš mít na každý venkovní zápas zajištěnou dopravu, popřípadě i stravu.

Klub ti rovněž zajistí základní výbavu – přilbu, hokejku, rukavice, štulpny. Kavalíři mají také vlastní fyzioterapeutku, která je k dispozici na každém domácím zápase, po domluvě i na tréninkách. Na studenty VUT v Brně, kteří svědomitě plní všechny své studijní i hokejové povinnosti, navíc čeká každý semestr stipendium.

Kromě hokeje je příjemnou povinností každého hráče také propagace týmu, se spoluhráči se tak můžeš zúčastnit nejrůznějších akcí.

Tradičně bývá představení kavalírů součástí Hudby z FEKTu, soutěže amatérských kapel v areálu kolejí pod Palackého vrchem, která je vždy zakončena vystoupením některé z nejvěhlasnějších českých a slovenských hudebních skupin (naposledy to byli Horkýže Slíže). Vlastní stánek mívají kavalíři také na brněnském festivalu sportu, tance a her L!FE. Mezi další propagační akce patří například seznamovací kempy pro brněnské prváky, turnaje ve stolním fotbálku, charitativní běhy, veřejné bruslení a celá řada dalších aktivit.

Sportovní manažer

Pavel Pospíšil

Telefon: +420 731 913 541

Kam dál?

Novinky z programu

Registrace na TRYOUT

Chceš se stát součástí hokejového týmu VUT Cavaliers Brno a zahrát si Souboj univerzit?
Tryout kemp v ročníku 2023/24 proběhne 19.8-20.8.2022. Více informací a registrace zde.

Přihlášky na akademický rok 2023/2024

Líbí se ti program Studuj a hraj a chceš studovat VUT v Brně? Aktuálně lze podávat přihlášky na bakalářské i magisterské obory. Přehled oborů a přihlášku najdeš zde.

Dny otevřených dveří

Uvažuješ nad studiem VUT v Brně? Pak je nasnadě poznat svou budoucí fakultu na vlastní oči v rámci dne otevřených dveří. Pravidelně aktualizovaný kalendář, kdy můžeš fakulty navštívit, sleduj zde.

Termín přihlášek ke studiu

Přihlášky na většinu fakult VUT v Brně je možné podávat do 31. března 2022. V případě vyhlášení druhého kola přijímaček bude zveřejněn další termín podání přihlášek. Více informací zde.

Hokejový souboj univerzit

Hokejový souboj univerzit mezi VUT v Brně a Masarykovou univerzitou je po šesti letech zpět! Utkání se uskuteční 8. března od 19:00 ve Winning Group Areně. Informace o vstupenkách najdeš pod tímto odkazem.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte s GDPR a našemi podmínkami.
    Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a platí smluvní podmínky .

    Partneři programu

    Copyright © 2022 Studuj a hraj & eSports.cz