Aktivity

Brno je plné sportovišť. Ať už se jedná o kryté či venkovní bazény a koupaliště, sportovní haly, tenisové kurty, veřejná basketbalová či fotbalová hřiště nebo cyklostezky a cyklokrosové dráhy.

Běžci si určitě najdou svou trasu v Lužánkách nebo na Kraví hoře, třeba v Juliánově se zase najdou všichni příznivci sportů nových a netradičních, až si vyzkouší otevřený trénink famfrpálu. Na některé z mnoha boulderových a lezeckých stěn či při windsurfingu na brněnské přehradě si zas užije každý milovník adrenalinu.

Hlavní město Moravy ale nabízí i možnosti poklidnějšího vyžití. Rád přemýšlíš a řešíš zapeklité hádanky?

Pak rozhodně neváhej navštívit některou z desítek únikových her. Pro ty, co se rádi přiučí něco nového, ideálně za pomoci experimentu na vlastní kůži, je zase jako dělané VIDA! centrum kousek od brněnského Výstaviště. Fanoušci architektury a historie by rozhodně neměli vynechat návštěvu a prohlídku hradu Špilberk a jeho katakomb, vyhlídku z věže Jakubského kostela či podzemí pod Denisovými sady.

Z Brna se stejně tak dají podnikat nejrůznější výlety, a to jak v rámci území města - například do Mariánského údolí, ke Kamence nebo na hrad Veveří - tak i do blízkého či širokého okolí

Spoje Městské hromadné dopravy i hustá síť vlakových spojení ti v tom pomůžou, navíc díky studentskému průkazu se můžeš vlakem svézt doslova za pár korun. Z brněnského okolí stojí rozhodně za návštěvu například zřícenina Templštejn, Boskovický hrad či Moravský kras s propastí Macocha.

Kam dál?

Novinky z programu

Přihlášky na akademický rok 2024/2025

Líbí se ti program Studuj a hraj a chceš studovat VUT v Brně? Aktuálně lze podávat přihlášky na bakalářské i magisterské obory. Přehled oborů a přihlášku najdeš zde.

Hokejový souboj univerzit Brno

Hokejový souboj univerzit mezi VUT v Brně a Masarykovou univerzitou je zase zpět! Utkání se uskuteční na podzim 2024 ve Winning Group Areně. Další informace najdeš pod tímto odkazem.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte s GDPR a našemi podmínkami.
    Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a platí smluvní podmínky .

    Partneři programu

    Copyright © 2022 Studuj a hraj & eSports.cz