Basketbal - ženy

Basketbalové družstvo VSK VUT Brno je od sezony 2021/2022 členem Univerzitní basketbalové ligy žen.

Soutěž je novým společným projektem ČAUS a CZ BASKETBALL, který našel podporu napříč akademickým prostředím v Česku. Premiérový ročník 2021/2022 by měl vytvořit základ pro další rozvoj basketbalu v rámci univerzitního prostředí, kde kdysi ve Spojených státech vznikl. Společně s týmem MUNI je VSK VUT Brno členem Divize jižní Morava.

V rámci soutěže byly týmy rozděleny podle regionálního hlediska do čtyř divizí a dvou konferencí (Západ a Východ). Družstva se v rámci každé divize utkávají dvoukolově systémem doma – venku. Z každé divize postoupí do play-off dva nejlepší týmy. Hracím dnem je čtvrtek vždy jednou za dva týdny. Vyřazovací boje se hrají pohárovým systémem doma – venku. O postupujícím rozhoduje celkové skóre z obou zápasů. UBL vyvrcholí závěrečným turnajem Final 4.

 

Předseda VSK VUT

Václav Kundera

Telefon: +420 775 141 909

Kam dál?

Novinky z programu

Přihlášky na akademický rok 2024/2025

Líbí se ti program Studuj a hraj a chceš studovat VUT v Brně? Aktuálně lze podávat přihlášky na bakalářské i magisterské obory. Přehled oborů a přihlášku najdeš zde.

Hokejový souboj univerzit Brno

Hokejový souboj univerzit mezi VUT v Brně a Masarykovou univerzitou je zase zpět! Utkání se uskuteční na podzim 2024 ve Winning Group Areně. Další informace najdeš pod tímto odkazem.

Kontaktní formulář

    Odesláním formuláře souhlasíte s GDPR a našemi podmínkami.
    Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a platí smluvní podmínky .

    Partneři programu

    Copyright © 2022 Studuj a hraj & eSports.cz